Müzikonair MESAM Başkanı Seçilen Recep Ergül’ün İlk Ziyareti Sivas’a | Müzikonair
MüzikMüzik HaberVitrin

MESAM Başkanı Seçilen Recep Ergül’ün İlk Ziyareti Sivas’a

MESAM Başkanı seçilen Recep Ergül'ün ilk ziyareti Madımak Otel oldu.

MESAM Başkanı seçilen Recep Ergül’ün ilk ziyareti Madımak Otel oldu. 30 Haziran’da yapılan MESAM Kongresinde, 906 oy gibi rekor oy ile MESAM Başkanlığına seçilen Recep ERGÜL, yönetim kurulu üyeleri Zülfikar Beyhan, Hülya Şenkul, Selahattin Akarsu, Göksel Pesenpaten ve Denetleme Kurulu Başkanı Cengizhan Mutlu ile birlikte sabah saatlerinde Sivas’a geldi.

2 Temmuz 1993 yılında Madımak Otel ‘de yakılan sanatçı ve aydınların anısına Madımak Otel’e çelenk bırakan Recep Ergül ve arkadaşlarının, gözyaşlarına hâkim olamadıkları görüldü.

Ergül, “2 Temmuz, bu ülkede utanç günüdür. Bu nedenle Madımak otelinin utanç müzesi olmasını istiyoruz. Sanatçılarımızı ve aydınlarımızı saygıyla anıyorum” dedi. Ergül ve arkadaşları, Madımak anmasının ardından, Madımak Otel ‘de yakılan Ozan Muhlis Akarsu’nun doğup büyüdüğü Kangal Minarekaya köyüne geçti ve ziyaretlerde bulundu.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Web yayıncılığının tek gelir kaynağı web sitesindeki reklamlardır. Bu nedenle bize destek olun ve reklam engelleyici uygulamanızı web sitemiz için durdurun. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz. Hassasiyetiniz için teşekkürler, Keyifli okumalar :)