Vitrin

Mustafa Keser’den İbrahim Tatlıses’e: Sanatçı Olarak Ondan 300 – 500 Kat Büyüğüm!

Orhan Gencebay ve Müslüm Gürses ile ilgili sözleri nedeniyle İbrahim Tatlıses'in ''Haddini bil, nankör olma'' tepkisiyle karşılaşan Mustafa Keser bu defa İbrahim Tatlıses'i hedef aldı.

Orhan Gencebay ve Müslüm Gürses ile ilgili sözleri nedeniyle İbrahim Tatlıses’in ”Haddini bil, nankör olma” tepkisiyle karşılaşan Mustafa Keser bu defa İbrahim Tatlıses’i hedef aldı.

Mustafa Keser, ”Saygıdan bahseden arkadaş karşısında çoluk çocuk olmadığının farkında değil. Ben ondan 3-5 yaş büyüğüm ama sanatçı olarak 300-500 kat büyüğüm” açıklamasını yaptı.

Orhan Gencebay ve Müslüm Gürses’i Eleştirmişti

Orhan Gencebay İyi Bir Ses Sanatçısı Değil, Müslüm Gürses Kötü Okuyor

Mustafa Keser, geçtiğimiz günlerde verdiği bir röportajda Orhan Gencebay ve Müslüm Gürses hakkında konuşmuştu. Keser, “Orhan Gencebay iyi bir müzisyendir ama iyi bir ses sanatçısı değildir. Müslüm Gürses Türkiye’nin en lezzetli seslerinden biridir ama hayatımda dinlemedim çünkü kötü okuyor” demişti.

Bu sözlere İbrahim Tatlıses cephesinden tepki geldi. Tatlıses, Mustafa Keser’e ‘Haddini bil’ diye seslenmiş ve nankörlük imasında bulunmuştu.

İbrahim Tatlıses, bağlandığı magazin programında ”Mustafa Keser’e sorun, onu sahneye çıkaran kim? İlk kez Kanal 6’daki ‘İbo Şov’a çıkardım, oradan aldı yürüdü. Hadi bu soruyu ona sorun. Zamanında bana da konuşur gibi oldu ama önlemimi aldım, konuşamaz. Nankör insanı sevmiyorum. Çok iyi bir müzisyendir, onu inkar edemem. Ancak tüm bu sanatçılar için söylediklerini hadsizlik olarak değerlendiriyorum. Gündemde kalmak istediği için bunları yapıyor. Haddini bilmeli. Hayatım boyunca nankör olmadım. Kör ol ama nankör olma. Nankörleri hayatım boyunca sevmedim.” sözlerine yer vermişti.

İbrahim Tatlıses’ten Mustafa Keser’e Tepki: Haddini Bil!

Mustafa Keser, İbrahim Tatlıses
Mustafa Keser, İbrahim Tatlıses

Ben Ondan Büyüğüm!

Mustafa Keser, Tatlıses’in açıklamasına kayıtsız kalmadı. ‘Söylemezsem Olmaz’ programına konuk olan 79 yaşındaki sanatçı, “Bunu 30 senedir yapıyor, bu yalana bir son vermemiz lazım. 1978’de plak yaptım o arada Müzeyyen (Senar) Abla bana ‘Seni gazinoya çıkarsam gelir misin?’ dedi. Pembe Köşk Gazinosu’na solist oldum. İlk profesyonel deneyimim burada başladı. Müzeyyen Abla beni lanse etti. 87 yılında da beni parlatan ‘‘Yeşil Yeşil’ adında bir kaset yaptım, Türkiye çapında tanındım. 95 yılındaki ‘Alo’ programımla da şöhrete eriştim” dedi.

Mustafa Keser, İbrahim Tatlıses’in şovuna ilk kez 1993 yılında konuk olduğunu belirtti.

İki ya da üçüncü programına Seda Sayan’la birlikte bizi konuk ettiler. Herkesi ben çıkardım, ben çıkardım. Bunun psikolojide adı vardır. Bu yalanı söyleye söyleye kendi de inanmaya başladı. Hatta birkaç programına katıldım. Her programda söyleyince asabım bozuldu. Bir programa davet etti, ‘Hastayım’ diyerek gitmedim. Doktor almış yanına, çiçekler falan eve kadar geldi. Sonra hanım, ‘Boş ver buraya kadar gelmiş’ dedi, programa katıldım ama yine aynı şeyi yaptı.

Usta müzisyen, “İbrahim Tatlıses, bir ahlak temsilcisi olarak televizyonlardan 30 yıldır millete ders verir. Kendi yaşantısına bakarsanız bilmiyorum bir bağdaşma var mı? Saygıdan bahseden arkadaş karşısında çoluk çocuk olmadığının farkında değil. Ben ondan 3-5 yaş büyüğüm ama sanatçı olarak 300-500 kat büyüğüm” açıklamasını yaptı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu