MüzikMüzik Haber

Rapçi Mirac Spotify’a İsyan Etti: Haksızlıklar Karşısında Susmayacağım!

Spotify'ın editörler tarafından belirlenen çalma listelerini ve taraflı politikalarını eleştiren Mirac, sosyal medya hesabından isyan etti.

Spotify’ın editörler tarafından belirlenen çalma listelerini ve taraflı politikalarını eleştiren Mirac, sosyal medya hesabından isyan etti. Mirac’a kısa sürede müzik çevrelerinden destek yağdı.

Spotify listelerinde kendine yer bulamayan ve diğer platformların aksine Spotify’da çalma listelerine giremeyen, listelerde yükselemeyen birçok sanatçı bulunuyor. Müzik Onair’ın uzun bir süredir takipçisi olduğu ve sık sık gündeme getirdiği konuyla ilgili son olarak hiphop müziğin güçlü temsilcilerinden Mirac güçlü bir çıkışta bulundu.

Spotify’a Meydan Okumuştu

Haksız rekabet ve taraflı müzik listeleri yapmakla pek çok kere suçlanan Spotify Türkiye editörü Nazlı Yırtar’ı eleştiren bir isim de Mirac oldu. Müzik Onair’ın yakın takipçisi olduğu Spotify’ın skandallarına bir yenisi daha eklendi. Geçtiğimiz günlerde Spotify’ın rap sanatçılarını billboardlara çıkarmasının ardından Spotify’a meydan okuyan ünlü rapçi, yeni şarkısı ‘Nara’nın reklamını yaparak kendi şarkısını billboardlara kendi çıkarmıştı.

Rapçi Mirac Spotify’a Meydan Okudu!

Destek Mesajları Yağdı

Müzik Onair’ın yıllarca mücadele ettiği ve gündeme getirdiği konunun ayyuka çıktığı ve müzisyenler tarafından da seslerin yükselmeye başladığı görüldü. Mirac’ın son hamlesine pek çok müzisyen ve müzikseverden destek geldi.

spotify söz yazarları

Spotify Türkiye Editörü Yine Eleştirilerin Odak Noktası

Daha önce de pek çok kez Youtube’daki büyük başarısına rağmen Spotify’da listelere giremeyen Mirac, sosyal medya hesabından isyan etti.  Mirac, dijital müzik dinleme platformu Spotify’daki editörler tarafından oluşturulmuş çalma listelerinde kendine yer bulamamış bir isim. Hiphop dünyasından birçok kişinin isyan ettiği konuda görüş belirten Mirac, Spotify editörünü sert sözlerle eleştirdi ve hak mücadelesinin devam edeceğini belirtti.

Susmanın kendi adıma ve müzik emekçileri adına ayıp olduğunu düşünüyorum’ diyen Mirac, kendi reklam çalışmasını yaptığını ve Spotify’a göndermede bulunduğunu doğruladı.

Mirac’ın Spotify açıklamasında şu ifadeleri dikkat çekti;

”Spotify editöryal listelerin (NKVT gibi) dinlenme sayılarını kısa sürede milyonlara taşıdığını hepimiz biliyoruz. Bu listelerin tek bir editör tarafından yapılmasının da müziğimiz için ne kadar acı bir gerçek olduğunu paylaşmak zorundayım. Bu editörün ideolojik görüşüne uymayan bir kişi listelerde kendisine yer bulamaz. Spotify editörleri hiçbir sanatçıyla olumlu ya da olumsuz diyalog içerisinde olmamalıdır.”

Dini Değerler Ayaklar Altına Alınmıştı

Müzik Onair olarak geçtiğimiz hafta Spotify’ın İslam dinine ve peygamberlere yönelik küstah ifadeler içeren çalma listelerini gündeme getirmiştik. Spotify’da kullanıcılar tarafından oluşturulmuş bazı çalma listeleri Peygamberlere, Aleviliğe ve İslam dinine yönelik küstah ifadeler içerdiğini ve editörler tarafından hiçbir süzgeçten geçirilmediğini gözler önüne sermiştik.

 

Bu İçeriğe Emojiyle Tepki Ver!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Reklam

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Bu sitedeki haberleri okuyabilmeniz için reklam engelleyicinizi durdurmanız gerekmektedir. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz.