MüzikMüzik Haber

Sertab Erener ve Berkay’a Eleştiri: ‘Bu İşi Yanlış Anlamışsınız’

Hakan Uç, Sertab Erener ve Berkay başta olmak üzere bazı  sanatçıları ‘Bu işi yanlış anlamışsınız’ sözleriyle eleştirdi.

Koronavirüs salgını sebebiyle konser veremeyen sanatçılar Youtube ve sosyal medya üzerinden dijital konserler vermeye devam ediyor. Ancak bazı sanatçıların konser verirken sosyal mesafe kuralını ihlal ettiği görülüyor. Hakan Uç konuyu bugünkü yazısının gündemine taşıyarak ‘Bu işi yanlış anlamışsınız’ sözleriyle eleştirdi.

Sabah yazarı Hakan Uç, bugünkü ‘Evde 10 kişi konser verenler bu işi yanlış anlamışsınız!’ başlıklı bugünkü yazısında bazı sanatçıları eleştirdi. Dijital ortamlarda verilen konserlerde sosyal mesafeye uyulmadığına dikkat çeken Uç, Sertab Erener ve Berkay’ın da adını vererek ‘Bu konser olayını yanlış anlamışlar’ ifadelerine yer verdi.

İşte o köşe yazısının ilgili kısmı;

Koronavirüs hayatımızı tehdit edince tüm Türkiye olarak ‘Evde kal’ dedik, ‘Sosyal mesafe’ dedik… Hepimiz önlemlerimizi aldık. Sanatçılar da ‘Müziksiz kalmayalım, haydi online konserler verelim, sevenleriniz izlesin’ dedi. Buraya kadar iyi hoş da bazı isimler bu konser olayını öyle yanlış anlamışlar ki… Evinde kendisini izole edip tek başına akustik iş yapanları ya da diğer müzisyenler ile sadece Youtube üzerinde bir araya gelerek konser verenleri ayırarak söylemek istediğim bir durum var.

Bazı isimler, 30 metrekarelik evlerinde 8-10 müzisyen ile bir araya gelerek konserler veriyorlar. Siz bu işi şaka mı sandınız yahu, Eve herkesi toplamak da ne? Mesela bu tarz riskli işlere imza atan isimlerden ikisi; Sertab Erener, Berkay. Müzik yaparken veya enstrüman çalarken tamamen risk altında olduğunuzun farkında değil misiniz? Ailenizi ya da evinize çağırdıklarınızın ailelerini hiç mi düşünmediniz? Bu iş bu şekilde olmamalı… Derya Uluğ, Linet, Cem Adrian gibi isimler ise bu işi tam hakkıyla yapıp alkış topluyor. Lütfen kurallara müzik yaparken de uyalım, uymayanları da her mecradan uyaralım. Sevgiyle kalın.

Kaynak: Sabah | Hakan Uç

Bu İçeriğe Emojiyle Tepki Ver!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Reklam

Bu İçeriğin Kısa Linki: https://muzikonair.com/yU3Qn
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Bu sitedeki haberleri okuyabilmeniz için reklam engelleyicinizi durdurmanız gerekmektedir. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz.