Müzikonair TERÖRİSTLERİN ÖLÜM LİSTESİNDE ROBER HATEOMU’NUN ADININ GEÇTİĞİNİ BİLİYOR MUYDUNUZ? | Müzikonair
MüzikMüzik Haber

TERÖRİSTLERİN ÖLÜM LİSTESİNDE ROBER HATEOMU’NUN ADININ GEÇTİĞİNİ BİLİYOR MUYDUNUZ?

Sevgili Rober, duyduğuma göre ciddi bir mide hastalığı geçirmişsin.

2011 sonuydu, midemde ve bağırsağımda yaralar varmış. Ağır bir yıldı, ölümün eşiğinden döndüm.  Döndüğüme göre Allah bana bir ömür vermiş, çaba göstermeliyim dedim, gösterdim de… Artık üzüntü ve stres yasak, kendime iyi bakmalıyım ama şimdi albüm çıktı, nasıl olacak?  Gerçi, her şeye hazırlıklıyım dik durmaya çalışacağım.

Teröristlerin ölüm listesinde adın geçti.

Çok oldu be! En çok satan gazetede haber oldum. Dolarla kelleme fiyat koydular, çok ağır şeyler.. Şaka gibi ve bunu hiç hak eden biri de değilim. Devlet sağ olsun çok ilgilendiler ve korundum. Konuyu  dallandırıp bulandırmak da istemedim, bu ülkede kraldan çok kralcılar var çünkü. Ben TC vatandaşıyım, dedem 4.5 yıl askerlik yapmış, babam Kıbrıs’ ta annem bana hamileyken savaşmış, ben de 18 ay askerliğimi yaptım. Hiç kimse bana bunun hesabını soramaz.

Bir kez ‘Adım Rober değil Rıfat olsaydı, en iyi erkek popçu bendim.’ demiştin.

Şimdi iki yüzlülük yapamam, evet öyle. Neyse ki sokaktaki insan böyle düşünmüyor. Bu yedinci albümüm ve ben iki müzik şirketimden çok satan bandrol ödülü aldım, 500 bin albüm satmıştım. Elle tutulur rakamlarım var, iyi bir sarkıcıyım, her albümde bir klasik bıraktım ama ne yazık ki 20.seneye gireceğim bana bir tek ödül verilmedi! Ne insanlara, ne ödüller verildi. Eskiden çok kırılıyordum ama artık alıştım umursamıyorum. Fakat bu albümde bunları yaşayacağıma inanmıyorum. Çünkü artık Türkiye zor şartlar altında olsa da, insanların neyin ne olduğunu gördüğüne inanıyorum.

Pabucumun Dünyası, sanki senin son yıllarda yaşadıklarına bir mesaj veriyor.

Denk geldi! Yıldız Tilbe bunu yazalı epey olmuş. İçeriğe bakacak olsan ‘Sultan gibi tahtın olsa yalnız olunmuyor’ diyor şarkıda… Her şeyi çabuk tükettiğimiz kavga ettiğimiz, sonra da şikayet ettiğimiz bir dönemi anlatıyor. Sadece Türkiye değil, dünya böyle artık. Pabucumun Dünyası adının, yaşayan bir dil olduğuna kanaat getirdim. Yıldız zaten buna çok önem gösterir, şarkıya bir hikaye olarak bakar. Klip çıksın, şarkım hakkını alacak. Klipte mesaj falan da yok.  Tanrım, Senden Çok Var şarkılarım gibi eğlenceli olsun istedim, zaten uzun zamandır çok eğlendiren şarkı da yok. Oysa, insanların eğlenmeye su kadar ihtiyacı var.

Ah, senin bir de Vay Aney adlı bir şarkın vardı, harikadır.

Bu arada Vay Aney şarkım MTV’de bile dönmüştü ama ben yine ödül alamadım! Neyse ki, insanlar beni sevdiler. Öyle olmasa bir bakkal açıp devam ederdim hayatıma. Şarkı söylemeyi seviyorum ama bir ara bir nefret gelmişti içime. O zaman söylemek istemiyordum ama yeni şarkı isteyen çok vardı.

HAFTA SONU / ARZU ÇAĞLAN

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Web yayıncılığının tek gelir kaynağı web sitesindeki reklamlardır. Bu nedenle bize destek olun ve reklam engelleyici uygulamanızı web sitemiz için durdurun. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz. Hassasiyetiniz için teşekkürler, Keyifli okumalar :)