MüzikMüzik Haber

Yener Çevik Merakla Beklenen Şarkısı ‘Yıkıla Yıkıla’ İçin Tarih Verdi!

Düet yaptıkları 'Duvar' şarkısıyla ikili projelerde de iddialarını sergileyen Yener Çevik ve Safir ikilisi, Müzik Onair Instagram canlı yayınında Cüneyt Diktaş'ın sorularını yanıtladı.

Düet yaptıkları ‘Duvar’ şarkısıyla ikili projelerde de iddialarını sergileyen Yener Çevik ve Safir ikilisi, Müzik Onair Instagram canlı yayınında Cüneyt Diktaş’ın sorularını yanıtladı.

12-13 yaşlarından beri arkadaşlıklarını sürdüren Yener Çevik ve Safir, uzun yıllar sonra bir araya geliş süreçlerini, evlilik hayatlarını ve müzikal projelerini Müzik Onair takipçilerine anlattı.

Nasıl tanıştınız? Bu hikaye nasıl başladı?

Safir: Biz Yener’le ikimiz de Karşıyaka’lıyız. 12-13 yaşlarından beri birbirimizi tanıyoruz. İzmir Hiphop camiasında çok güçlü bir çevre var. Yener, bol pantalonu ve bol sweatleriyle Hiphop yapıyordu.  Allah bizi yıllar sonra İstanbul’da bir araya getirdi. Yener ile sosyal medyada arkadaşca konuşmaya başladık. İlk buluştuğumuzda birbirimize aşık olduk ve Yener bana evlenme teklifi etti. Demek ki arada çok ciddi bir frekans oluştu. Yener aslında romantik biridir direkt evlenme teklifi etti diyebilirim.

Yener Çevik: Sevdiğim insan için diz de çökerim, sırtımda da taşırım. Sevdiğim insan için ölmeyi de bilirim.

Evde birbirinize ne mırıldanıyorsunuz?

Yener Çevik: Ben evde çok şarkı söylemem. Eşim arada evde kendi bestelerini söylüyor. O konuda ben şanslıyım. Kendi bestelerini de söylüyor.

Merakla beklenen ‘Yıkıla Yıkıla’ şarkısı ne zaman çıkıyor?

Yener Çevik: ‘Yıkıla Yıkıla’ büyük ihtimalle 15-20 Ocak arasında video klibiyle birlikte yayımlanacak. Söz müzik bana ait. Beat ve aranje Burak Keskin’e ait.

Bir şarkıyı nasıl yapıyorsunuz?

Yener Çevik: Çok fazla müzikle beslenen biriyim. Benim yazdığım sözlerde empati kurma yöntemi var. Sosyolog gibi çok fazla insan gözlemliyorum. Şarkıyı o anki duygularımla yazıyorum.

Safir: Bir de tabi beatten kaynaklı da oluyor. Bazen çok tatlı bir beat geliyor. O beati duyuyorsunuz farklı bir his bir anda geliyor. Belki içinizde uzun yıllardır sakladığınız bir dürtü geliyor ve oturuyorsunuz, yazmaya başlıyorsunuz. Ben Türk Sanat Müziği temelliyim. Rap müziğin yanı sıra pop ve caz müzik ile ilgileniyorum. Biraz daha farklı benim alanım. Yener’in rapteki hissi biraz değişik. Yener stüdyoya giriyor ve o gün yazıyor. Okumasını yapıyor. Mix ve mastering oracıkta bitiyor.

Türk Sanat Müziği, Pop, Rap ve Caz… Rap müziğe sesin çok yakışıyor. Arabesk de çok iyi. Yelpazenin çok geniş olmasına şaşırdım.

Safir: Çünkü bütün müziklerin altyapısını inceliyorum. Birçok rapçi de çok iyi. Yener Baba zaten arabesk yapan birisi. O o yüzden Yener Çevik. Ben zaten Cartel döneminden beri rap müziği dinleyen ve söyleyebilen biriyim. Fakat yeni nesil insanlar yaşımızdan ötürü bizi bilmezler. İzmir’de rap camiasından olan kızlardan da biriyim.

İkiliyle birlikte gerçekleştirilen canlı yayın tekrarı için;

 

 

 

 

 

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu