Yonca Evcimik: Arabesk Müzik Popülerken Albümüm Mihenk Taşı Oldu -
MüzikMüzik Haber

Yonca Evcimik: Arabesk Müzik Popülerken Albümüm Mihenk Taşı Oldu

Yonca Evcimik, Sabah'tan Tuba Kalçık'a verdiği röportajda, çarpıcı açıklamalarda bulundu. Ünlü şarkıcı, Türk müzik piyasasına getirdiği yeniliklerden bahsetti

Yonca Evcimik, Sabah’tan Tuba Kalçık’a verdiği röportajda, çarpıcı açıklamalarda bulundu. Ünlü şarkıcı, Türk müzik piyasasına getirdiği yeniliklerden bahsetti. İddialı konuşan Evcimik, ”Asla mütevazılık yapmayacağım, çok yenilik getirdim. ‘Abone’ albümümü çıkardığımda arabesk müzik popülerdi. Albümüm mihenk taşı oldu. Hem sahnede dans edip hem de şarkı söyleyen kimse yoktu. Ben bunu yaptığımda ülkemiz için devrimdi. Şimdi herkes birkaç hareket öğrenip, yanına da dansçıları alıp sahneye çıkıyor Bunun öncüsü benim.” dedi.

Pop müziği popüler hale getirdiğini söyleyen Yonca Evcimik, şunları kaydetti;

Türkiye’de ilk single çalışmasını ‘8.15 Vapuru’ ile ben yaptım. Üçüncü albümümden önce yapmıştım. Hatta yapımcım başta çok istemedi ama beni de kırmadı. Single çok büyük bir başarı kazandı. Aylarca müzik listesinde single dalı açtılar ve ben aylarca orada tek başıma bir numarada kaldım. Eskiden kimse single yapmıyordu şimdi ise albüm yapmıyorlar.

 

Kaynak
Sabah | Tuba Kalçık
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Web yayıncılığının tek gelir kaynağı web sitesindeki reklamlardır. Bu nedenle bize destek olun ve reklam engelleyici uygulamanızı web sitemiz için durdurun. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz. Hassasiyetiniz için teşekkürler, Keyifli okumalar :)