Müzikonair Berrin Keklikler’den İsmail YK’ya Övgü Dolu Sözler | Müzikonair
MüzikMüzik Haber

Berrin Keklikler’den İsmail YK’ya Övgü Dolu Sözler

2013’te katıldığı Miss Turkey yarışmasında ikinci seçilen ancak kariyerine müzikle devam eden Berrin Keklikler, Sabah gazetesinden Meltem Fıratlı‘ya röportaj verdi.

Hem özel hayatı hem Miss Turkey deneyimi hakkında konuşan Berrin Keklikler, müzik kariyerine ilişkin konuştu. “Müzikteki hedefim o kadar büyük ki şimdi söyleyemem, yaşatmam lazım” diyen Keklikler, Türkiye sevgisini şu sözlerle anlattı:

“Çoğu kişi bana “Ne işin var burada, Amerika’ya, Almanya’ya git” diyor. Özüm Türkiye. Önce beni kendi ülkem sevsin istiyorum. Sonra Almanya’ya, Avrupa’ya giderim. Gözüm dışarıda değil. Ülkemi çok seviyorum.”

Rapçi Zen-G ile “Boulevard” şarkısına düet yaptıktan sonra son olarak “Kendimi Kaybediyorum” adlı şarkısını piyasaya süren Berrin Keklikler’in İsmail YK ile ilgili açıklaması da dikkat çekti. Meltem Fıratlı’nın “Boulevard’a tepkiler nasıl?” sorusuna başarılı sanatçı şu yanıtı verdi:

“Güzel, ancak rap tayfasından olumsuz tepkiler da alıyor. Onlar daha ağır parçalar seviyor. Bunu anlayışla karşılıyorum. Ama önyargı sanatı kısıtlayan bir şey. Sanatın ismi, cismi, boyutu, kuralı olmaz. Bunu bazı insanların ‘Sen keko musun, İsmail YK gibi’ demesine benzetiyorum. İsmail YK çok büyük bir müzisyen. Sen tarzını beğenmiyor olabilirsin ama adamın kaç oktava çıktığını, kaç enstrüman çaldığını biliyor musun?”

Röportajın tamamını okumak için buraya tıklayın.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu