MüzikMüzik HaberÖzel

” ‘Fenomenden Şarkıcı Olmaz’ Önyargısını Kırmayı Hedefliyorum”

Yayınlanan ilk video klibi “Sanki Rüya” ile 30 Milyon dinleyiciye ulaşarak müzik dünyasına merhaba diyen Can Yüce, MüzikOnair’ın enerjisi yüksek programı Hüseyin Özdemir ile 15 Dakika Mola’nın canlı yayın konuğu oldu.

İkinci video klibi “Aklım Gider Aklına” ile başarı grafiğini daha da yükselten, sosyal medyada da bir milyona yakın takipçisi olan genç yetenek, Hüseyin Özdemir’in sorularına samimi ve özel cevaplar verdi…

-İLK OLARAK BU SORU BİRAZ KLİŞE OLABİLİR CAN YÜCE MÜZİĞE NE ZAMAN KAÇ YAŞINDA BAŞLADIN ?

Kendimi bildim bileli sanata aşık biriyim. İlk skeç yaparak başladı sanat hayatım, sonra tiyatroya geçtim ama oyunculuktan para kazanamadım. Bu nedenle sanatın diğer dalı müziğe geçtim.

-CAN MÜZİKAL OLARAK TARZIN NEDİR ? 2016 YILINDA “SANKİ RÜYA” ŞARKISI İLE STARTI VERDİN BU ŞARKI NASIL ÇIKTI?

Müzik evrenseldir ve bir tarzının olmasına gerek yok. İlla bir isim vermek gerekirse de alternatif müzik denebilir. Benim kendi söz ve bestelerim vardı ama şuan ki popüler müzik tarzındaydı. Arkadaşımın “biz de kendi şarkımızı söyleyelim” önerisi ile “Sanki Rüya” şarkısını yazdık ve sosyal medyada yükledi. İnanılmaz bir ilgi gördü. Sosyal  medyada şarkının patlaması sonucu müzik şirketlerinden teklifler geldi ve biri ile anlaştık.

-BU NOKTAYA GELEBİLECEĞİNİ HAYAL EDİYOR MUYDUN?

Sosyal  medyada biz ünlendik, bizi sevenler bizim samimiyetimizi sevdi. 30 milyon tıklanmış olsam da ben sosyal  medyaya çektiğim o samimi videoları yüklemekten vazgeçmedim. Eskiden “mankenden şarkıcı olmaz” derlerdi, şimdi de “fenomenden şarkıcı olmaz ” diyorlar. Şarkıcı olmak yetenekle olur. Yetenekli olanlar da şarkıcılıkta da başarılı olacaktır. Ben de bunu göstermek istiyorum. Sosyal medyada ünlendiğimiz için radyocularda bir ön yargı var. Habil Ceylan Radyo & PR danışmanım ve şuan benim şarkım çalsın diye radyolara karşı savaş veriyor.

-BU İŞİ YAPMIYOR OLMASAYDIN NE YAPMAK İSTERDİN NE OLMAK İSTERDİN ?

Bu işi yapmasaydım çok iyi bir oyuncu olmak isterdim. Amacım sanat ile tanınmış biri olmaktı her zaman.

-PARANI EN ÇOK NELERE HARCARSIN ?

Adaklarım var onlara para harcıyorum çok.

-ÖZELLİKLE TAKİP ETTİĞİN SANATÇI ve RADYO VAR MI ?

İdo Tatlıses, Edis Görgülü ve Tarkan’ı takip ediyorum. Radyo olarak da bizim şarkımızı tek çalan radyo Radyo Ritim’i dinliyorum.

-CAN SON GÜNLERDE EN BEĞENDİĞİN ŞARKILAR HANGİLERİ?

Tuğçe Kandemir’de “Bu Benim Öyküm” ve Kahraman Deniz’den “Lapa Lapa”

-CAN SOSYAL MEDYADA BAŞARILI OLMANIN SIRRI NEDİR?

Tamamen doğallık. Ben evde nasılsam çektiğim videolarda da öyleyim.

-CAN BİR ŞANSIN OLSA NASIL KULLANIRDIN?

10 – 15 sene geriye gitmek isterdim. Geçmişi özlüyorum.

-DM ÜZERİNDEN GÖNDERİLEN MESAJLARI OKUR MUSUN?

1000 ile 2000 arası DM’den mesaj geliyor. Yoğunluktan dolayı bakamıyorum.

-YAKIN ZAMANLARDA YENİ PROJE VAR MI?

“Konser neden vermiyorsun?” diye çok soruyorlar, aslında çok konser teklifi geldi ama verecekleri bütçe çok düşüktü. Ben de turne için ayıracağım vakit yerine 3. şarkımın çalışmalarına başladı. Nisan ortası gibi şarkıyı çıkarmayı planlıyorum..

-MÜZİKONAIR PLATFORMUNA VE HAYRANLARINA MESAJIN VARSA ALALIM…

Bu yola başladığımdan beri söylediğim cümler her zaman “amacınız ne ise asla vazgeçmeyin” oldu. MüzikOnair takipçilerine mesajım, inancınızı yüksek tutun, çalışın, vazgeçmeyin ve dua edin.

Can Yüce Röportajı

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu