MüzikMüzik HaberÖzel

Özge Biroğlu; “Şarkıcı Olmasaydım Komedyen Olurdum”

Rafet El Roman’ın eski vokalisti olan Özge Biroğlu, MüzikOnair’da Hüseyin Özdemir ile 15 Dakika Mola programının canlı yayın konuğu oldu.

“Küf” şarkısıyla çıkış yakalayan Biroğlu, müziğe başlama serüveninden özel yaşamına kadar pek çok soruyu samimiyetle yanıtladı…

Müziğe kaç yaşında başladın?

Aslında 5-6 yaşlarında şarkı söylemeye başladım ancak profesyonel anlamda 8 yıldır bu işi yapıyorum.

Özge Biroğlu’nun müzikal tarzı nedir?

Piyasada olan şarkılarım pop ama ben önceden arabesk söylüyordum.

“SUAT ATEŞDAĞLI İLE INSTAGRAM ÜZERİNDEN TANIŞTIK”

“Küf” şarkısı nasıl oluştu?

İki yıl önce oldu. Ben zaten beste yazıyorum. Birkaç tane bestem var ve aralarından”Küf”ü çok beğeniyordum. İki yıl önce de Instagram üzerinden Suat Ateşdağlı’yla tanıştık. Ben yine o zamanlar Rafet beyle çalışıyordum, vokale devam ediyordum. Prodüktörüm kendisiydi ama şarkıma güzel bir aranje yapabilecek birini arıyordum. Tesadüfen de Suat beyler beni buldu Instagram üzerinden. Biz buluştuk, kahve içtik, konuştuk. Hatta komik bir şey anlatayım size; ben gittim Suat beyle tanıştım. Onlar o dönemde cover şarkı yapmak istiyorlardı. Ben de bestem olduğunu söyledim. Biraz mırıldandım. Suat bey bana; “Kızım sen Sezen Aksu musun?”dedi. Ben de dinlemelerini, beğeneceklerini söyledim. Ben de bir demo vardı. Bir arkadaşım evde hazırlamıştı. Görüşmeden sonra demoyu mail attım ve beni tekrar görüşmeye çağırdılar, çok beğendiklerini söylediler. İki yıl önce başlandı ama biz daha 1,5-2 ay önce piyasaya çıkardık.

Özge Biroğlu şu an kendini nerede görüyor? Daha neler yapmak istiyor?

Geçen sene Rafet El Roman’ın projesi olan “Tek Mevsim” şarkısıyla müzik piyasasına adım atmış oldum. Şu an 1 yılı geçti sizlerleyim. Bu kendimi her yıl bir adım yukarı taşıyorum anlamına geliyor. Ben daha yolun çok başındayım. “Küf”ten sonra inşallah bunun üzerine koya koya ilerleyeceğim.

Sanatçı olmasaydın ne olmak isterdin?

Komedyen olmak isterdim. Komedyenlerden Ata Demirer’i çok beğenirim. O benim için çok başka bir de Beyazıt Öztürk’ü beğenirim.

Özge Biroğlu parasını en çok neye harcar?

Paramı en çok bu işe harcıyorum. Yeni bir single olduğu için çok arkasında durmaya çalışıyorum. Sahneden kazanıyorum, sahneden kazandığımı da işime yatırıyorum. Onun dışında çok fazla kıyafet alan biri değilim. Arkadaşlarımla buluşuyorum kahve içiyorum. Bunlara harcıyorum.

Dizi izliyor musun?

İzlemiş olduğum bir tane dizi var o da İstanbullu Gelin.

Dinlediğin radyo kanalları hangileri?

Aslında ben hepsini dinliyorum diyebilirim.

İlk aklına gelen?

Alem FM çok dinlerim. Pal FM, Radyo Turkuvaz… Çok dinliyorum aslında birbirinden ayıramıyorum. Benim işim bu olduğu için radyoları takip ediyorum, yeni çıkan şarkıları da…

Aslen nerelisin?

Ben İstanbul doğumluyum ama babam Ankaralı. Annem de Trakyalı.

Rafet El Roman’la nasıl tanıştın?

2010 yılında tanıştık. Müzik Benim Hayatım yarışması vardı. Söz ve müzik yazan yetenekleri ağırlıyordu, biz de o vesileyle tanıştık. Benim “Tek Mevsim” şarkımı verdim sonra da vokali olarak devam ettim.

Hangi burçsun?

25 Nisan Boğa burcuyum.

En sevdiğin yemek nedir?

Tavuk yemeklerini çok severim. Her gün tavuk yiyorum neredeyse.

Formunu nasıl koruyorsun?

Aslında hiçbir şey yapmıyorum. Geçen sene spor yapıyordum, bu sene yoğunluğumdan dolayı bıraktım. Akşam dokuzdan sonra bir şey yememeye dikkat ediyorum. Tatlıyı pek sevmem, tatlı yemem.

Sevgilin var mı Özge?

Sevgilim yok. Bunu her yerde soruyorlar? Var mı, yok mu? Neden yok. Bu soruların sonu yok.

Yaşını çok merak ediyorlar. Bizimle paylaşır mısın?

30 yaşındayım.

“BENİM İÇİN BİR ERKEK VİCDANLI OLMALI”

Erkeklerde hoşlanmadığın ne var?

Bir erkek oturduğu zaman hemen masaya tespih, telefon, cüzdan yanına arabanın anahtarı koyuyorlar bunu hiç sevmiyorum. Bir de vicdanlı birisi olsun isterim. Bu çok önemli benim için. Vicdanı olan insandan korkulmaz.

Kıvanç Tatlıtuğ mu Burak Özçivit mi?

Kıvanç Tatlıtuğ. Sarışın seviyorum.

Giyim tarzı olarak nasıl bir erkek hayal edersin?

Yerine göre giyinmesini bilmeli. Plajda takım elbise giymesin yeter.

Sosyal medyayla aran nasıl?

2 yıldır aktif kullanıyorum. Ondan öncesinde İnstagram’ım yoktu benim. Albüm çıktığı için mecburen bakıyorum neler oluyor diye. Bir de gelen mesajları yanıtlamaya çalışıyorum. Telefon olmasa ne yapardım bilemiyorum.

İnstagram üzerinden gönderilen mesajlara bakıyor musun?

Evet, çoğuna bakıyorum. Arada oturup toplu bakıyorum.

MüzikOnair’ı takip ediyor musun?

Evet, ediyorum. Özcan bey’i eskiden beridir tanıyorum. Bana selam yollamıştı. Bugün böyle bir yayın yapacağımız aklıma gelmezdi. Tanıştığımızda ben vokalistlik yapıyordum. Single çalışmam, projesi yoktu.

İkili canlı yayınımızı nasıl buldun?

Ben ilk defa ikili canlı yayın yaptım. Nasıl olacağını bilmiyordum, merak ediyordum. Çok güzel olmuş, tebrik ederim. MüzikOnair’ı İnstagram’dan, Twitter’dan ve Facebook’tan takip etsinler.

Yakın zamanda konser var mı?

3 Mart’ta Bursa’da Hayal Kahvesi’nde Rafet beyle sahnede olacağız. 9 Mart’ta da Diyarbakır Hayal Kahvesi’nde olacağız. Daha sonraki konserleri İnstagram hesabımdan projeleri duyuracağım.

Özge Biroğlu ile yapılan röportajın video kaydı

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu