MüzikMüzik HaberÖzel

“Beni Ben Yapan Şarkılara Cover Yapmak İstiyorum”

Hüseyin Özdemir, 3 Adım Müzik etiketi yayınlanan single çalışması ”Yine Yalnızım” ile büyük beğeni toplayan Murat Altan ile samimi bir röportaj yaptık. İşte Murat Altan’dan inciler…

-İLK OLARAK BU SORU BİRAZ KLİŞE OLABİLİR MÜZİĞE NE ZAMAN KAÇ YAŞINDA BAŞLADIN?

Müziğe başlamamda dayımın müzisyen olması büyük Bir etkendi. Dayın bağlama çalardı. Babam da halk müziği aşığıydı. Ortaokul sıralarında babam ben sana bağlama alayım sen de kal dedi. Sonra dayım la bağlama çalışmalarına başladık. Lise dönemine geçtiğimde ise bas gitarla tanıştım o dönemler okul grubunda ufak çaplı konserler verdik hem bağlama hem bas gitar çalıyordu. Lisede Müzik öğretmeni olma adayıydım. Çok istemiştim müzik öğretmeni olmayı. Sonra üniversiteyi kazandım ve buralara kadar geldim.

-MURAT MÜZİKAL OLARAK TARZIN NEDİR ? HANGİ TARZA DAHA YATKINSIN?

Latin müziği alt yapılı alternatif pop diyebiliriz. 90’ları da bu tarz genel ifadeyle pop olarak geçiyordu. Şu anda alternatif pop olarak adlandırılıyor müzik dünyasında. Kısacası alternatif pop diyebiliriz.

-PEKİ ŞUAN KENDİNİ NEREDE GÖRÜYORSUN?

Şu anda kendimi her şeyin ama her şeyin başında görüyorum. Çünkü insan aynı zamanda hiçbir şeyin sonunda olmak istemez. Sürekli kendini geliştirmek ister. Ben de müzik konusunda her şeyin en başındayım ve kendimi geliştirmeye çalışıyorum. Bu piyasaya girdiğimden beri Yeni müzisyen arkadaşlarla tanışıyorum yeni müzik yazarlarıyla tanışıyorum bu insanlar sayesinde kendimi geliştirme imkanı buluyorum.

-BU NOKTAYA GELEBİLECEĞİNİ HAYAL EDİYOR MUYDUN? İLERLEYEN ZAMANLARDA BİR COVER ŞARKI GELEBİLİR Mİ?

Aslında ilk başlarda böyle bir hayalim yoktu. Ama sonradan insanın fikirleri her geçen gün değişiyor benim de fikirlerim değişti bende bir şarkı yapmaya karar verdim. Coverlamak İstediğim şarkıya gelirsek ben 80’lerin sonunda doğdum ve doksanlar kuşağını çocuğuyum. Doksanlar kuşağı benim için çok önemli. 90’larda beni ben yapan sanatçıların şarkıları vardı bunlardan bazıları Yaşar Günaçgün, Kayahan, Bora Öztoprak, Suat Suna idi. Bende bu sanatçıların şarkılarını coverlamak isterim.

DÜET YAPMAK İSTEDİĞİN BİRİ VAR MI?

Tabii ki var ama bu zor bir soru. Bir sanatçıyla değil birkaç sanatçıyla düet yapmak isterim. Ama son dönem bestecilerinden ve çok beğendiğim müzisyenlerinden biri İlyas Yalçıntaş ile düet yapmak isterim.

-SANATÇI OLMASAYDIN YAPMAK İSTERDİN NE OLMAK İSTERDİN?

Sanatçı olmasaydım Yine öğretmen olmak isterdim. Ama zaten öğretmenim başka ne olmak istersin dersen esnaf olmak isterdim. Çünkü esnaflık benim yapamayacağım bir iş. Ticaret adamı olmak benim için çok zor. Zor olan bir meslekte bana cazip geliyor. Çünkü önemli olan zoru başarmak diyorum.

-PARANI EN ÇOK NELERE HARCARSIN?
Paramı en çok nereye harcayacağım hiç belli olmuyor. Ama genellikle enstrüman alıyorum paramın büyük bir çoğunluğunu enstrümana yatırıyorum. Para biriktirme huyum pek yoktur. Genellikle enstürmanları yatırım yapma amacıyla alıyorum gibi düşünebiliriz. :)

-ÖZELLİKLE TAKİP ETTİĞİN SANATÇI, RADYO, DİZİ VAR MI?

-Özellikle takip ettiğim sanatçı olarak söylediğim gibi son dönemde İlyas Yalçıntaşı çok takip ederim. Tabi aklıma gelmeyen isimler var bir çok isim var takip ettiğim. İlyas yalçıntaş onlardan bir tanesi.

Aklıma gelen ilk radyo Joytürk ile Number1 FM’i dinliyorum. Genellikle araç kullanırken hepsi aracımda ön ayarlı. Sürekli dinlerim. Eski soundlara yabancı kalmamak için pal nostalji de dinliyorum.

Aklıma gelen herhangi bir dizi yok şu anda dizi takip etmiyorum. Yerli diziler genellikle akşamları olduğu için akşamları da ben evde olmadığım için pek takip edemiyorum. Ama aklıma gelmişken Söyleyeyim İnternet üzerinden geçen yıla kadar Game of Thrones un tüm sezonlarını izlemiştim en son takip ettiğim dizi o.

-SON GÜNLERDE DİNLEMEKTEN EN KEYİF ALDIĞIN ŞARKI HANGİSİ, GENÇ JENERASYONDAN YANİ KENDİ JENERASYONUN’DAN KİMLERİ BEĞENİYORSUN?

Simge’yi beğeniyorum, yine İlyas Yalçıntaş, Bahadır Tatlıöz, Tuğba Yurt beğendiğim isimler arasında.

-SOSYAL MEDYA İLE ARAN NASIL?
Sosyal medya ile aram iyi. Twitter’da aktif değilim ama Instagram ve Facebook’ta aktifim. En çokta Instagram’da aktifim.

-MÜZİKONAIR’IN INSTAGRAM ÜZERİNDEN ÜNLÜ SANATÇILARLA HER PAZARTESİ GERÇEKLEŞTİRDİĞİ İKİLİ CANLI YAYINI NASIL BULUYORSUN?

Daha önce MüzikOnair’i web sitesi üzerinden takip ediyordum ama yakın zamanda Instagram üzerinden de takip etmeye başladım. Tabi seni tanıdıktan sonra daha çok takip etmeye başladım. Müzik dünya sının ihtiyaç duyduğu bir platform. Ülkemizin böyle platformlara ihtiyacı var. Şu ana kadar böyle bir canlı yayınla katılmadım. MüzikOnair sayesinde neredeyse evimde ayaklarımı uzatıp röportaj yapabilirim. Bu çok güzel bir durum teknolojinin bütün nimetlerinden faydalanıyorsunuz tebrik ederim. :)

-YAKIN ZAMANLARDA PROJE VAR MI?

Yakın zamanda tabii ki projelerim var ama ilk şarkımı meyvelerini ne kadar alacağım ne kadar karşılığını göreceğim onu bekliyorum. Nasıl bir kitleye sahip olacağım bunun beklentisi içerisindeyim. Bu şarkıdan sonra bir slow şarkı yapacağım çok güzel olduğuna inandığım bir slow şarkıyı sunmaya hazırlanacağım. Ayrıca yaz konserleri de yapacağız. Bunun çalışmalarında yapıyoruz. herkes takipte kalsın.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu