GündemSosyalSosyal Medya

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Sosyal Medya Şirketlerine: Kuzu Olmaya Başladılar

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'de temsilcilik bulundurma için verilen süreyi aşan ve para cezalarıyla karşı karşıya kalan sosyal medya şirketlerine seslendi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’de temsilcilik bulundurma için verilen süreyi aşan ve para cezalarıyla karşı karşıya kalan sosyal medya şirketlerine seslendi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sosyal medya şirketleri için “Bak şimdi cezalar kesilmeye başlayınca onlar da kuzu olmaya başladılar, ödeyeceksin. Batı’da nasıl ödüyorsan burada da ödeyeceksin” dedi.

Müzikonair’ın uzun bir süredir gündeme getirdiği konu ve konulara kayıtsız kalmayan hükümet yetkilileri geçtiğimiz aylarda sosyal medya için düğmeye basmıştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan da önceki gün Radyo Televizyon Gazetecileri Derneği 2019 Yılı Medya Oscar Ödülleri Töreni’nde konuşma yaptı.

Kamuoyunda ‘sosyal medya yasası’ olarak bilinen 7253 sayılı “İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanunda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun”a göre göre günlük erişimi 1 milyondan fazla olan sosyal medya şirketlerinin Türkiye’ye temsilci atamaları gerekiyordu. Temsilci atamayan şirketlere kesilen milyonluk cezalar Erdoğan’ın da gündeminde yer aldı.

Müzikonair Sık Sık Gündeme Getiriyordu

Sosyal medyaya düzenleme gelmesi gerektiğine ilişkin bir dizi haberle konuyu sık sık gündeme getiren Müzikonair’ın haberleri etkili oldu. Müzikonair sosyal medyadaki birçok sorunu gündeme taşıdı hatta elini taşın altına koyarak bu mecralarda işlenen bazı suçlar için yasal yollara başvurdu. Nitekim hükümet yetkilileri sosyal medyadaki siber zorbalık, terörle mücadele, kötü örnek oluşturacak davranışlar vb. tüm şikeyetleri denetim altına aldı.

İlgili Haber: Netflix’e Denetim Yapabilen RTÜK Neden Youtube’da Yok?

İlgili Haber: Müzik Onair Uyarmıştı… Hükümet Sosyal Medya İçin Düğmeye Bastı!

İlgili Haber:Spotify Hakkında RTÜK’e İlk Şikayet!

 

 

Bu İçeriğe Emojiyle Tepki Ver!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Reklam

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Bu sitedeki haberleri okuyabilmeniz için reklam engelleyicinizi durdurmanız gerekmektedir. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz.