MüzikMüzik HaberÖzel

Spotify Hakkında RTÜK’e İlk Şikayet!

Müzik Onair Genel Yayın Yönetmeni Özcan Beylan konuyla ilgili RTÜK'e şikayette bulundu.

Spotify’ın İslam dinine ve peygamberlere yönelik küstah ifadeler içeren çalma listeleri tartışma yaratmıştı. Müzikonair Genel Yayın Yönetmeni Özcan Beylan konuyla ilgili RTÜK’e şikayette bulundu.

Spotify’da kullanıcılar tarafından oluşturulmuş bazı çalma listelerinin Peygamberlere, Aleviliğe ve İslam dinine yönelik küstah ifadeler içermesi büyük yankı uyandırmıştı. Daha önce İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunan Özcan Beylan, şimdi de RTÜK aracılığıyla Spotify hakkında şikayetçi oldu.

RTÜK’e gönderilen şikayet dilekçesinde;

”Online müzik dinleme platformu olan ve çocukların, gençlerin her yaşta insanın rahatça ulaşabildiği Spotify uygulamasında peygamber efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V) ve Hz. Ali’ye yönelik dini değerleri aşağılayıcı, müslümanlara ve alevilere yönelik kara propaganda çalışmalarına çanak tutan içerikler yer almaktadır.  Bu hassas konunun toplumun değerlerini aşağıladığı açıkca ortadadır. Spotify hakkında gerekli işlemlerini yapılarak söz konusu içeriklerin de yayından kaldırılmasını, arz ve talep ederim.”

İlgili Haber: Spotify’dan Müslümanları Kızdıracak Küstah Çalma Listeleri! İslamofobi’ye Çanak Mı Tutuyor?

İlgili Haber: Müzik Onair Genel Yayın Yönetmeni Özcan Beylan’dan Spotify Hakkında Suç Duyurusu!

Bu İçeriğe Emojiyle Tepki Ver!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Reklam

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Bu sitedeki haberleri okuyabilmeniz için reklam engelleyicinizi durdurmanız gerekmektedir. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz.