Müzikonair Hülya Avşar’dan Şok Sözler: “Kadın Çocuk Yapıyorsa Evinde Oturmalı, Çalışmamalı” | Müzikonair
EkranMüzikMüzik HaberSosyalVitrin
Trend

Hülya Avşar’dan Şok Sözler: “Kadın Çocuk Yapıyorsa Evinde Oturmalı, Çalışmamalı”

Zaman zaman yaptığı çıkışlarla gündeme gelen Hülya Avşar, bu kez kadınlarla ilgili söyledikleriyle dikkat çekti.

Hülya Avşar, bir hastanenin çıkışında kameralara takıldı. Şu sıralar “Masumiyet” dizisindeki rolüyle gündeme gelen Avşar, TV100 mikrofonlarına verdiği röportajda kadınlarla ilgili yaptığı çıkışla dikkat çekti.

Çelişkili ifadeleriyle dikkat çeken Hülya Avşar, verdiği röportajın başında “Güçlü kadın olmak çok önemli. Ben kendimi de güçlü kadın olarak görüyorum.” diye konuştu. Röportajın ilerleyen dakikalarında “Son birkaç senedir kadınların değeri Türkiye’de anlaşılıyor” diyen Avşar, ataerkil sistemi desteklediğini söyledi:

“Eski sözümün arkasındayım. Ataerkil yapıyı destekliyorum. Çocuğunu kendin yetiştirebilmelisin. Kadın çocuk yapıyorsa evinde oturup çocuğa bakmalı, çalışmamalı. Eğer imkanı varsa kendi büyüsün. Tabii ki imkanları olmuyor. Bunun için hükümetin yapması gereken en önemli şey iş yerlerine anaokulları kurmak. Ama doğum yapmış bir kadın çalışmasın, eşi çalışsın, çocuğunu kendi büyütsün. Tarih, tekerrürden ibarettir. Yine bizim eninde sonunda dönüp dolaşacağımız yer bizim eski aile sistemimizdir.”

Hülya Avşar’ın röportajının tamamını izlemek için tıklayın 
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu